Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Maseczki /

Maseczki

Żyjemy w nowej rzeczywistości, gdzie każdy z nas musi się odnaleźć. Przez wzgląd na aktualne obostrzenia wprowadzone przez nasz rząd, konieczne jest zasłanianie nosa i ust w przestrzeni publicznej. Pomimo że można wykorzystać rękaw, koszulkę czy chustę, to maseczki są zdecydowanie najwygodniejszą formą pozwalającą wypełniać ten nakaz, dzięki której możemy funkcjonować względnie wygodnie. Aby sprostać nieustannie podtrzymywanemu zapotrzebowaniu na te środki ochrony, proponujemy Państwu w naszej ofercie:

  • maseczki antywirusowe z filtrem FFP2;
  • jednorazowe maseczki chirurgiczne bez wymiennego filtra;
  • maseczki jedwabne.

Potok kiepskich wiadomości spływa na nas z każdej strony od dłuższego czasu i nie zapowiada się, aby miał się zakończyć. Warto się zaopatrzyć w maseczki zanim nastąpi ponowny boom i deficyt towaru - a z tym związana wyższa cena.

Rodzaje maseczek antywirusowych w naszej ofercie

W naszym sklepie znajdą Państwo trzy rodzaje maseczek. Przedstawiamy Państwu charakterystykę i różnicę między nimi.

Maseczki antywirusowe z filtrem FFP2

Maseczki jednorazowe i materiałowe stanowią fizyczną barierę dla zanieczyszczeń i drobnoustrojów, ale jeżeli chcemy mieć pewność, że powietrze przez nas wdychane jest pozbawione drobnych cząsteczek, powinniśmy zdecydować się na maseczkę z filtrem, a najlepiej z filtrem FFP2.

W większości przypadków są one wielorazowe, filtr jest wymienny, do tego są odporne na wielokrotne pranie, a nawet prasowanie. Maski są wykonane z dość grubych materiałów w porównaniu do maseczek jednorazowych, lecz mimo tego mogą być równie wygodne i oddychające, ponieważ nie nasiąkają wodą. Zachowują swoje własności ochronne przez długi czas pod warunkiem odpowiedniego czyszczenia i wymiany filtrów na czas. Maska ochronna z filtrem FFP2 posiada filtr, który cechuje się bardzo wysoką ochroną. Dzięki niemu możemy zatrzymać cząsteczki o średnicy 0,5 do 1 μm. Ich cena jest nieco wyższa, ale dzięki temu zyskujemy pewność, że nasze zdrowie jest odpowiednio chronione.

Maseczki antysmogowe

Osobną kategorię stanowią maseczki antysmogowe. Powstały one jakiś czas temu z myślą o osobach, które chcą zadbać o stan swojego układu oddechowego szczególnie w okresie zimowym. Wtedy też zanieczyszczenia powietrza sięgają zenitu nie tylko w dużych miastach, ale przede wszystkim w małych wsiach i miejscowościach.

W takich miejscach często funkcjonuje w dalszym ciągu ogrzewanie piecowe, niejednokrotnie opalane niskiej jakości produktami, takimi jak śmieci i plastik. Skutkuje to potwornie złą jakością powietrza na zewnątrz, które śmierdzi, a czasem aż gryzie w oczy i gardło. Ekspozycja na takie zanieczyszczenia może wzmagać choroby układu oddechowego lub nawet je powodować. Maski antysmogowe filtrują powietrze z pyłów i zanieczyszczeń w powietrzu z dużą dokładnością, dzięki czemu chronią nasz układ oddechowy przed smogiem. Znakomicie spełnią też funkcję maseczki ochronnej przed wirusami.

Wybór maski antywirusowej z filtrem wielokrotnego użytku i jej zakup jest wydatkiem bardziej odczuwalnym, niż zakup maseczki jednorazowej, dlatego powinniśmy odpowiednio dobrać do siebie konkretny model. Maseczka powinna dobrze przylegać do twarzy, ale jednocześnie nie może uciskać, ani powodować dyskomfortu. Jest to ważne, ponieważ podczas długotrwałego noszenia nieprzyjemne dolegliwości mogą się nasilić.

Maseczki jednorazowe chirurgiczne

Niesamowicie wygodne, ponieważ w żaden sposób nie wymagają czyszczenia, ani konserwacji. Zakładamy je, a po zużyciu wyrzucamy do kosza. Kosztują kilka złotych za sztukę, co jednostkowo jest bardzo małym kosztem. Ich ogromną wadą jest to, że swoją funkcję spełniają bardzo krótko, co przekłada się na zwiększoną ilość odpadów. Zaledwie po parudziesięciu minutach, taka maska nadaje się do utylizacji.

Ich zadaniem nie jest filtrowanie powietrza, lecz stwarzanie fizycznej bariery między błonami śluzowymi, a potencjalnym zanieczyszczeniem. Nie chronią więc idealnie, ponieważ nie są szczelnie dopasowane do twarzy, szczególnie kiedy są noszone w niepoprawny sposób. Swoje zastosowanie znajdują jednak w medycynie, gdzie są powszechnie używane na salach operacyjnych.

Maseczki jedwabne

Maseczki wykonane z jedwabiu naturalnego, to nowość, która powoli zdobywa serca ludzi w tych ciężkich czasach. Z noszeniem maseczek chirurgicznych i z filtrem wiązało się kilka problemów, które nie mają miejsca w wypadku masek jedwabnych. Takie maseczki:

  • sprawiają, że oddychanie jest dużo łatwiejsze w porównaniu do masek z innych tkanin;
  • nie powodują swędzenia i zaczerwienienia ze względu na swoje naturalne, hipoalergiczne właściwości;
  • posiadają właściwości termoregulacyjne, dzięki którym w ciepłym miejscu dają uczucie chłodu, a w chłodnym przyjemnego ciepła;
  • pozwalają skórze oddychać i nie są podatne na powstawanie pleśni;
  • mają zdolność do pochłaniania wilgoci, dzięki czemu nie robią się zbyt mokre.

Dzięki swoim właściwościom, maseczki jedwabne są idealne dla osób, które zmuszone są wykonywać swoją pracę w maskach na twarzy. Sprawdzą się również dla tych, którzy cierpią na alergie i nadwrażliwości na różnego rodzaju materiały. Maseczki jedwabne są cienkie i stylowe, dzięki czemu mogą stać się elementem codziennej stylizacji. Oczywiście są również wielokrotnego użytku, zdatne do prania i prasowania.

Produkty zastosowane do wykonania masek dostępnych w naszym sklepie są najwyższej jakości. Spełniają również nałożone normy, dzięki czemu ich poprawne stosowanie zapewnia optymalną ochronę.  Aby zapewnić kompleksową ochronę, oferujemy również preparaty do dezynfekcji.